Woensdag 16 februari 2022- “Het klopt van geen kanten dat het Atjoni Streekziekenhuis al draaiende was.” Dit is het antwoord van minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid op de veel gestelde vraag van parlementariërs over het functioneren van deze gezondheidsinstelling. Volgens de bewindsman wordt nu de laatste fase van de bouw- en renovatiewerkzaamheden afgerond.
Na de oplevering van de eerste fase in mei 2020, bleek dat het openstellen van dit streekziekenhuis nogal wat problemen met zich meebracht. De ziekeninrichting moest als hub dienen voor de ruim 60 dorpen in het Boven-Suriname gebied.
Ook het Streekziekenhuis Marwina dat in 2018 werd opgeleverd, moet nog operationeel worden. Volgens minister Ramadhin kan in beide gevallen nog niet gesproken worden van een ziekenhuis. Er worden slechts poliklinische behandelingen uitgevoerd.