PAHO selecteert Brazilie en Argentinie voor ontwikkeling vaccins

24 September 2021

Comments: 0

Vrijdag 24 september 2021- De Pan American Health Organization (PAHO) heeft dinsdag de selectie aangekondigd van twee regionale centra in Latijns-Amerika om mRNA-vaccins te ontwikkelen en te produceren. Deze centra zijn gevestigd in Argentinië en Brazilië en zullen vaccins ontwikkelen om COVID-19 en toekomstige uitdagingen op het gebied van infectieziekten aan te pakken, aldus de organisatie in een verklaring.

In Argentinië koos PAHO voor het biofarmaceutische bedrijf Sinergium Biotech uit de particuliere sector, dat gaat samenwerken met het biotechnologiebedrijf mAbxience (lees: mepsaiyens) om de actieve ingrediënten van het vaccin te ontwikkelen en te produceren. “Beide bedrijven hebben uitgebreide ervaring in de productie en ontwikkeling van vaccins en andere biotechnologische medische producten”, aldus PAHO.

In Brazilië werd het Instituut voor Immunobiologische Technologie van de Oswaldo Cruz Foundation geselecteerd. “Het heeft een lange geschiedenis van het vervaardigen van vaccins en heeft veelbelovende vorderingen gemaakt bij de ontwikkeling van een innovatief mRNA-vaccin tegen COVID-19”, zei PAHO. De aankondiging werd gedan door Soumya Swaminathan, hoofdwetenschapper bij de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), en Jarbas Barbosa, de assistent-directeur van de PAHO, tijdens een nevenevenement als onderdeel van de 59e vergadering van de PAHO Directing Council.

Het evenement, genaamd “Technologieoverdracht voor de productie van mRNA-vaccins in Amerika”, bracht ministers van Volksgezondheid en autoriteiten uit regionale landen bijeen om de vaccinproductie aan te pakken.