President Chandrikapersad Santokhi heeft een breedvoerige deliberatie gehad met secretaris-generaal Georges Chikoti van de Organisatie van Afrikaanse, Caraïbische en Pacifische Staten .
Tijdens het bilateraal overleg heeft het staatshoofd onder woorden gebracht dat Suriname pleit voor een meer dynamische samenwerking met de ACS-landen. Volgens de secretaris-generaal moet dit forum dienen als verbindende schakel tussen de verschillende natiën.
Het Surinaamse staatshoofd heeft daarbij aangegeven dat deze samenwerking van belang is om concurrentievermogen te vergroten en de uitdagingen van globalisering aan te gaan.
«Ik ben er nog steeds van overtuigd dat een detachering van jonge Surinaamse diplomaten en ambtenaren naar het secretariaat van de OACPS, om de nodige kennis en ervaring op te doen, enorm zou bijdragen aan de ontwikkelingsagenda van Suriname», heeft president Santokhi de secretaris-generaal medegedeeld.