Suriname en Nederland ondertekenen overeenkomst schuldherschikking Paris Club

23 November 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Op maandag 21 november is in Den Haag, Nederland een bilaterale overeenkomst tussen Suriname en Nederland getekend in het kader van de schuldherschikking onder de Paris Club-overeenkomst. De Waarnemend minister van Financiën en Planning, Albert Ramdin en de Nederlandse staatssecretaris, Marnix van Rij ondertekenden de overeenkomst namens de beide landen.

Dit is de tweede bilaterale overeenkomst die getekend is in het kader van het akkoord dat bereikt is tussen de Club van Parijs en de Staat Suriname op 22 juni 2022. Op 12 oktober is de eerste overeenkomst met Frankrijk getekend over schuldherschikking van de leningen met de Agence Française de Development (AFD). De schuld die met Nederland herschikt is, is een schuld aan de ING Bank ter waarde van Euro 23,9 miljoen die in 2014 was aangegaan met een staatsgarantie van de Nederlandse overheid. Euro 13 miljoen, waarvan de achterstanden waren opgelopen tot ca. USD 95 miljoen. Euro 4 miljoen.

Per ultimo 31 december 2021 bedroeg de schuld ca. Euro 4 miljoen. Bij de herschikking van deze schuld is overeengekomen dat de achterstanden voor 60 procent in november 2022 worden betaald en de resterende 40 procent in november 2024. De totale schuldenlast betaling (interest en aflossing) over de jaren 2022 – 2024 worden in de periode 2030 tot en met 2036 afgelost tegen een vaste rentevoet voor de Euribor 6 maanden van 0,291 % gedurende deze periode. De lening is gebruikt voor de bouw van de Carolina brug.