Vrijdag 19 maart 2021- Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) is van plan om binnenkort de werkgroep “Toetsing Rechtmatigheid Beschikkingen in het leven te roepen. Het doel van deze groep is, om ambtenaren diens beschikkingen niet volledig zijn of beschikkingen waarbij de grondslag mist, te toetsen. Minister Bronto van BiZa geeft aan, dat er heel veel ambtenaren door de vorige regering in overheidsdiensten zijn aangenomen, waardoor er nu een overschot is aan ambtenaren.
Er wordt gekeken waar deze groep ambtenaren ingezet kunnen worden. Een deel is reeds overgeplaatst naar de particuliere sector te weten; stichting Matoekoe, Rumas en het Natin. De bewindsman geeft verder aan dat er meer ambtenaren in de particuliere sector overgeplaatst worden. Het ministerie is bezig om naar plekken te zoeken voor de overtollige ambtenaren die in vaste dienst zijn. Er worden ook gesprekken gevoerd met de Vereniging van Surinaamse Bedrijven (VSB), aldus minister Bronto.
Er zijn heel veel onduidelijkheden, dit is af te lezen uit het Landsdienarenregistratie. Het grootste deel is in januari 2020 in dienst getreden. De werkgroep zal zich bij de toetsing op die periode focussen.
Minister Bronto geeft aan, geen rekening meer te houden met ambtenaren die een onwettige beschikking hebben ontvangen. Hij kan op zo een manier niet verder. Het ambtenarenapparaat wordt op zo een manier geïmplodeerd, als er steeds mensen op de rol worden gezet.
-STVS Website-