Parlementariërs reageren op komst waterstofcentrale in Suriname

23 March 2021

In: Nieuws
Comments: 0

Dinsdag 23 maart 2021- Er moet een haalbaarheidsstudie worden gemaakt. Ook moet er worden gekeken met wie het land in zee gaat. Dit is de reactie van VHP parlementariër Mahinder Jogi op de overeenkomst tussen Suriname en het Deens bedrijf Hybrid Power System Group (HPSG). Hoewel de parlementariër aangeeft dat het opwekken van groene energie goed is voor de verdere ontwikkeling van het land, heeft hij toch enkele kanttekeningen.

NDP-fractievoorzitter Rabin Parmessar ziet vele technische voordelen in de komst van een waterstofcentrale in Suriname. Echter, hij heeft aanvullende informatie nodig ter verduidelijking van zaken. Parmessar ziet daarom graag dat de regering vragen beantwoord over het sluiten van de overeenkomst.

De bouw van de waterstofcentrale is volgens VHP-fractieleider Asis Gajadien een totaal nieuwe ontwikkeling voor Suriname. Alhoewel hij het project dossier nog niet onder ogen heeft gehad, heeft Gajadien er alle vertrouwen in dat Suriname door dergelijke investeerders uit de economische malaise gehaald zal worden.

Op vrijdag 19 maart heeft de regering een overeenkomst getekend met het Deens bedrijf HPSG. Hieruit zullen er verschillende voordelen voortvloeien voor Suriname, waaronder werkgelegenheid. Het streven is om de waterstofcentrale in 2023 operationeel te hebben.

-STVS Nieuwsredactie-