POLITIE BOND EIST DOLLARISATIE VAN LOON

21 May 2021

In: Nieuws
Comments: 0

Vrijdag 21 mei 2021- De Surinaamse Politie Bond eist een loonsverhoging van 600% en wil dat het salaris van politieambtenaren wordt gedollariseerd. Dit gaf bestuurslid Sergio Gentle gister aan tijdens de protestactie voor het gebouw van De Nationale Assemblee. Door de huidige economische ontwikkelingen in het land, met een dollarkoers van boven de 20, is het moeilijk om te voorzien in levensonderhoud.

Een verdaagde Algemene Leden Vergadering van de politie is gister verplaatst voor het parlementsgebouw. Vanaf het Politieopleidingscentrum hebben de ambtenaren in een stoet gelopen naar het centrum om aandacht te vragen voor dringende vraagstukken binnen de politieorganisatie.

De SPB heeft enkele eisen gesteld die spoedig gerealiseerd moeten worden. Deze zaken liggen volgens bondssecretaris Milando Atompai al enige tijd op het bord van minister Kenneth Amoksi.

De protestactie van de Surinaamse Politie Bond werd ondersteund door verschillende vakbonden, waaronder de Brandweerbond en de Bond van Personeel bij het ’s Lands Hospitaal.

-STVS Nieuwsredactie-