Dinsdag 21 september 2021- De Cubaanse artsen vertrekken op 24 september terug naar Cuba. Dit zal zorgen voor een tekort aan medisch personeel, vooral in het binnenland en in de verre districten. Volgens Edwin Noordzee, coördinator van de Cubaanse Artsenmissie, is het nog niet duidelijk of er een nieuwe groep artsen zal afreizen naar Suriname. Het besluit om het huidig team terug te halen, komt van de Cubaanse regering.
Volgens minister Ramadhin zal er geen sprake zijn van een tekort aan artsen in Suriname. Het is de bedoeling om de artsen van de Regionale Gezondheidsdienst Suriname(RGD) evenredig te verdelen over de districten.
De groep Cubaanse artsen vertoeft momenteel in Paramaribo voor vertrek naar Cuba. De regering is al geruime tijd bezig om naar oplossingsmodellen te zoeken voor dit vraagstuk.