Maandag 29 november 2021- Alle vastgestelde COVID-19 regels zijn nog steeds van kracht. Dus ook ten aanzien van feesten, is het aantal toegestane personen nog steeds op 0, zegt Johan Rozenblad, inspecteur van politie 3de klasse. Gezien de flyers die rondgaan via social media, worden er verschillende party’s georganiseerd op privélocaties. Dit wordt resoluut afgekeurd door de politie, benadrukt Rozenblad.
Wereldwijd staat de maand december bekend als een feestmaand. Ook in Suriname worden de nodige voorbereidingen getroffen door organisatoren om het jaar feestelijk af te sluiten. Via social media wordt er deze dagen continu reclame gemaakt voor party’s.
Hoewel de drang om te feesten te begrijpen is, vraagt Rozenblad de samenleving om zich te blijven houden aan de Covid-19-maatregelen, vooral met een 5e golf in aantocht.
Ook het Nationaal Coördinatie Team (NCT) drukt de samenleving op het hart om zich te houden aan de MoHaNa-regels. Daarnaast worden vooral de 40-plussers opgeroepen zich te laten inenten met een booster shot.