Verdere afroming van SRD’s nodig

28 December 2021

In: Nieuws
Comments: 0

Dinsdag 28 december 2021- De regering moet werken aan de verdere afroming van de Surinaamse Dollars (SRD). Volgens Remy Bhailal, Voorzitter van de Vereniging van Cambiohouders is er nog sprake van overtollige SRD’s in de omloop. Om de verdere stabiliteit en rust op het koersenfront te creëren is deze actie van uit de regering onvermijdelijk.

Als de monetaire autoriteiten in het komend jaar de positieve ontwikkeling van de daling van wisselkoers willen voortzetten zal dit instrumentarium een van de effectieve beleidsmaatregelen zijn legt Remy Bhailal uit.

Sinds vorige week dalen de valutakoersen van de USD en de Euro. De ontwikkeling kwam direct nadat het bekend was dat de regering en het IMF de overeenkomst van USD 688 miljoen had getekend. Deze moet ervoor zorgen dat de betalingsbalans van de Centrale Bank van Suriname wordt versterk. Dit zal gebeuren met een ondersteuning van 400 miljoen USD, waarvan er al een eerste tranche van 55 miljoen USD is overgemaakt op de rekening van de moederbank. Naast de ondersteuning van het IMF moet de regering volgens Bhailal verder werken om het stabiliseren van de koers voor te zetten. Om de inflatie en de koopkracht van de Surinaamse dollars te verbeteren moet er ook een evenwicht gebracht worden in de handelsbalans.