Inheemse dorpen Amotopo en Coeroenie krijgen school

7 February 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Maandag 07 februari 2022- De inheemse dorpen Amotopo en Coeroenie krijgen eindelijk een school. Een delegatie bestaande Olten van Genderen, adviseur van de minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), en de bouwkundig projectbegeleider van de Technische Dienst, Radesh Narain, brachten een oriëntatiebezoek  aan deze twee dorpen in het zuiden van Suriname. Aangezien er in deze dorpen geen scholen zijn, hebben vertegenwoordigers van de Stichting Groene Groei Suriname (SGGS) het MinOWC benaderd met het verzoek haar medewerking te verlenen aan dit project.

In verband met de bouw van de scholen nam minister Marie Levens een videoboodschap op die werd getoond aan lokale hoogwaardigheidsbekleders. In dit bericht bedankte de minister de twee gemeenten en de SGGS voor hun medewerking aan de bouw van de twee scholen. De voortgang van de bouw van de school in Amotopo werd besproken met de hoofdkapitein en de Basya van Amotopo. Vervolgens wezen zij de locatie nabij de landingsbaan aan waar het schoolgebouw zal komen te staan

De leden van de delegatie maakten ook van de gelegenheid gebruik om met de kapiteins en Basya van Paloemeu en Apetina van gedachten te wisselen over de situatie met betrekking tot het onderwijs in hun respectievelijke dorpen. Het werkbezoek eindigde met concrete afspraken waarbij is overeengekomen de bouw van de twee scholen voort te zetten, lesmateriaal te verstrekken en leerkrachten ter beschikking te stellen.