Na 2 jaar ronden rekruten KPA opleiding af

10 February 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Donderdag 10 februari 2022- Van de 183 rekruten bij het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) hebben 127, na 2 jaar, hun opleiding succesvol afgerond. Afgelopen maandag mochten zij hun cijferlijst in ontvangst nemen. 37 hebben een herkansing gehad. Korpshoofd Regilio Blijd stond stil bij de duur van de opleiding. Volgens hem heeft de Covid-19-pandemie parten gespeeld. De opleiding moest meer dan 2 keren on-hold worden gezet.

Doordat de opleiding vaker werd onderbroken, deden de rekruten hun beklag bij de bond. Ondanks deze mindere ervaring zegt best geslaagde Rachel Lisant, dat zij de moed nooit had opgegeven. Santino Baja is best geslaagde bij de mannen. Hij bleef gefocust door zijn intrinsieke motivatie.

Baja zei aan zijn collega’s die een herkansing hebben gehad, om de moed niet op te geven, maar zich keihard in te zetten om de eindstrijd te behalen. Gilbert Krint, secretaris bij de bond van KPA, is zeer opgelucht. Hij is blij met de nieuwe instroom omdat het korps een schrijnend tekort heeft. Volgens de KPA topman zal deze groep in de maand maart beëdigd.