Dinsdag 29 maart 2022- De overheid moet haar beleid met betrekking tot illegaliteit in de mijnbouwsector strakker aanpakken. Dit zegt districtscommissaris Ludwig Mendelzoon. Kleinschalige goudzoekers in het district Brokopondo werken heel dicht bij de wegen in het district. Volgens de burgervader is illegaliteit een norm geworden in Brokopondo. De burgervader geeft verder aan dat hij geen illegale activiteiten zal ondersteunen in het district.
Volgens de burgervader zijn het vaak genoeg ook de bedrijven die daar operationeel zijn en die zich niet houden aan de gestelde afspraken. Het illegaal ontginnen van bouwmaterialen uit de Suriname rivier werd per direct stopgezet door het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen. Er werden 7 tot 8 illegale pontons ontdekt op het Ananistrand. De burgervader geeft aan dat er direct hierop is ingespeeld.
DC Mendelzoon geeft verder aan dat door de werkzaamheden van de goudzoekers er langs de weg naar Brownsberg blubber te zien is. Hij zegt dat de samenleving zich niet bewust is van de schade die zij aanrichten aan de natuur. Dit gedrag moet volgens de DC veranderen.