Woensdag 20 april 2022- De mentale gezondheid is minder in een taboesfeer. Dit zegt Donovan Isselt, bestuurslid van de Surinaamse Vereniging van Psychologen en Orthopedagogen (SVPO). Het is van 19 tot en met 22 april, wereld psychologie-week. Er wordt dan extra stilgestaan bij de mentale gezondheid. Suriname participeert voor het eerst aan deze week.
Volgens Isselt moet er ook vanuit de regering meer actie ondernomen worden ten behoeve van de psychologen en orthopedagogen. Deze specialisten kunnen heel veel betekenen als het gaat om het gedrag van personen. Het is ook van belang dat wanneer er beleid gemaakt wordt er gekeken wordt naar het gedrag van personen. Ook nu, daar de Covid-19-maatregelen zijn versoepeld, zou de regering gebruik moeten maken van kennis vanuit de SVPO.
Deze hele week zullen psychologen en orthopedagogen gepromoot worden via sociale media. Het is goed als de samenleving kennismaakt met de verschillende onderdelen binnen de psychologie.