Inspecteur Terborg neemt commando over bij Mobiele Eenheid

12 May 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Donderdag 12 mei 2022- Gisteren 11 mei 2022 vond de ceremoniële commando-overdacht plaats van de leiding bij de Mobiele Eenheid van het Korps Politie Suriname. Inspecteur Max Terborg geeft nu leiding aan de Mobiele Eenheid van het KPS. Hij neemt het roer over van commissaris Sjaam Debi-Tewari, die vanaf 2013 het bevel heeft gevoerd over deze interventie eenheid. Eerder heeft het KPS deze wijze van overdracht niet gekend, terwijl het korpsvoorschrift deze gelegenheid wel biedt. Waarnemend korpschef Ruben Kensen bedankte commissaris Debi-Tewari als aftredende operationele commandant en zei op diens medewerking te blijven rekenen. De korpschef is ervan overtuigd dat inspecteur Max Terborg niet onder zal doen en dat met zijn aanstelling de ME in goede handen is.
De waarnemend korpschef merkte op dat een goede leider altijd voor een goede vervanging zorgt. Hij weet dat inspecteur Terborg vooral wat betreft discipline het werk van Debi-Tewari zal voortzetten. Kensen riep de ME op de teamgeest erin te houden zodat er goed gepresteerd kan worden. Verder gaf hij de nieuwe operationele commandant alvast mee zich in te spannen voor genderevenwicht binnen de ME, aangezien er binnen de politieorganisatie capabele vrouwen zijn die graag binnen deze eenheid willen functioneren.
Commissaris Debi-Tewari nam de leiding bij de ME in 2013 over van inspecteur Hoepel. De aftredende functionaris noemde het een eer om op deze manier afscheid te nemen van de ME. Hij gaf aan beschikbaar en bereid te zijn een adviserende rol te spelen. Aan de ME-manschappen vroeg Debi-Tewari dat zij dezelfde ondersteuning geven aan de nieuwe leiding.
Net als Debi-Tewari neemt ook regiocommandant commissaris Orlando Jacott als strategisch commandant afscheid van de ME. Hij bedankte Debi-Tewari voor diens goed gemotiveerde inzet gedurende de afgelopen jaren. Als jonge agent is Terborg ook ingedeeld geweest bij de ME en kent hij de klappen van de zweep. Commissaris Bryan Isaacs sprak namens het IMT zijn dank uit aan het adres van commissaris Debi-Tewari voor diens jarenlange inzet en toewijding.
Eveneens bedankte hij commissaris Jacott voor zijn bijdrage aan de ME. De ME is, naast de basispolitie en de gespecialiseerde politie, net als de Regio Bijstandsteam en het Arrestatieteam een interventie-eenheid van het KPS. De kracht van deze eenheid is volgens Isaacs gelegen in het feit dat de ME geen afdeling is, maar een team op afroep beschikbaar. Het IMT onderkent dat de ME toegerust zal moeten worden met de nodige tools.
De volgende stap die gezet zal worden is het voorzien in de meest basale zaken zodat deze eenheid haar werk veilig kan verrichten.