Woensdag 25 mei 2022- Een delegatie van de Vereniging Nederlandse Gemeenten heeft op woensdag 25 mei 2022 een bezoek gebracht aan het districtscommissariaat Wanica Noord-West. Het bezoek mag gezien worden als aanloop naar het versterken van de band tussen Nederland en Suriname. De delegatie bestond uit VNG-voorzitter Jan van Zanen, die tevens burgermeester van Den Haag is.
In het kader hiervan zijn er eerder succesvol projecten uitgevoerd in de periode 2002-2010.
Voor de burgemeester was het een emotioneel moment om in Suriname te vertoeven – dit vanwege zijn verleden als geschiedenisdocent in Suriname – en tegelijk vanwege zijn positie om deel te zijn van de samenwerking tussen de twee landen.
Als belangrijkste vindt hij dat voor de ontwikkeling en vooruitgang van Suriname, vooral de wijken c.q. ressorten aan de basis moeten zijn. Er zijn verscheidene initiatieven van het bestuursressort belicht alsook enkele projectvoorstellen en ideeën besproken.
Tot slot is er een kort veldbezoek geweest om de delegatie wat indrukken te geven van de projectideeën.