Bewoners Brokopondo barricaderen de weg

20 July 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Woensdag 20 juli 2022- Bewoners van de dorpen Baling Soela en Nieuw Koffiekamp hebben de Afobakkaweg gebarricadeerd. Volgens districtscommissaris Ludwig Mendelzoon van Brokopondo zijn er veel problemen in het district. De reden dat de bewoners van Balingsoela de weg hadden gebarricadeerd, is omdat de kleine goudzoekers hun werkzaamheden niet mochten voortzetten. De opdracht werd gegeven door Staatsolie Maatschappij NV, omdat de goudzoekers zich in een gebied van het bedrijf bevonden.

Er zijn diverse problemen die aangepakt moeten worden. Vanwege de wateroverlast staan de verschillende kostgronden nog steeds blank. Hierdoor kunnen de bewoners niet voorzien in hun eigen levensonderhoud. Volgens dc Mendelzoon zijn er vaker beloftes gedaan aan de samenleving in Brokopondo, maar die zijn nog steeds niet nagekomen, vandaar de woede van de bewoners.

Ze vinden dat ze voor de gek worden gehouden. Ook maakt de huidige financiële situatie in het land het moeilijker om te kunnen overleven.