De delegatie van het Nederlandse parlement welke momenteel voor een werkbezoek in Suriname vertoeft heeft een gedachtewisseling gehad met minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking . De bewindsman zegt in gesprek met de Communicatie Dienst Suriname dat het goed is dat de Kamerleden zich persoonlijk aan het oriënteren zijn. «Het gaat om een discussie welke hier in Suriname gevoerd moet worden.»
De vraag of het Nederlandse kabinet excuses moet aanbieden voor het Nederlandse slavernijverleden staat centraal bij dit werkbezoek. «Het is belangrijk dat Nederland dat weet, omdat de effecten waarover we praten in de Surinaamse samenleving zelfs van voor de slavernij zijn.
Gemeenschappen zijn totaal ontwricht. Hierover moet er ook breedvoerig gediscussieerd worden», aldus de regeringsfunctionaris. Het heeft gezorgd voor emotionele schade, trauma’s en generatielange gevolgen. « Alle principes van waardigheid en mensenrechten zijn geschonden.
Hierover moet nog lang worden gesproken», benadrukt de bewindsman. Hij geeft verder aan dat ook de contractarbeiders niet op de meest waardige manier zijn behandeld. « De effecten zijn veel diepgaander dan men denkt», accentueert minister Ramdin. De regeringsfunctionaris zegt dat er ook voor de onafhankelijkheid issues zijn geweest. Het moet vertaald worden in concrete acties.