Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, Internationale Business en Internationale Samenwerking van Suriname heeft de afgelopen week samen met zijn collega’s uit de Caraïbisch gebied geparticipeerd in een werkbespreking met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar, betreffende de samenwerking met de Caricom.
Deze meeting vond plaats in de marge van de zevenenzeventigste zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Deze bijeenkomst bood een kans om opnieuw betrekkingen te versterken met India, een strategische partner met een bevolking van circa 1.417 miljard waarmee de CARICOM-lidstaten uitstekende relaties hebben onderhouden.
Minister Ramdin memoreerde het bezoek van de Indiase parlementaire delegatie aan Suriname van 27 tot en met 31 augustus 2022 waarbij werd ingegaan op de inhoudelijke bilaterale samenwerking en de diplomatieke betrekkingen die reeds 46 jaar duurzaam wordt ingevuld.
Ook noemde de minister de betrokkenheid tussen de Caricom-idstaten en India alsook het stimuleren van de economische samenwerking door middel van, onder andere, het toenemen van toerisme, handel en investeringen.
Daarnaast sprak minister Ramdin erkentelijkheid uit over de ontvangen technische assistentie op verschillende gebieden, waaronder gezondheid en farmaceutica, informatie- en communicatie technologie en in het bijzonder de COVID-19 steun aan de Caricom.
Dit was mede ingegeven door de gemeenschappelijke uitdagingen zoals klimaatverandering, economische vertraging, inflatie, voedselonzekerheid, toenemende schuldenlast, het aanpakken van de volksgezondheid en economische spin-off effecten van de COVID-19-pandemie.
Daarnaast werd ook de diaspora als belangrijk element gezien vanwege de grootste overzeese diaspora van circa 32 miljoen niet-ingezeten Indiërs en overzeese staatsburgers van Indiase afkomst, van wie velen in CARICOM-lidstaten wonen.