Zeker veertien doden bij schietpartij op Russische school, onder wie zeven kinderen

26 September 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Bij een schietpartij in een school in de Russische stad Izhevsk zijn zeker veertien mensen om het leven gekomen. Onder hen zijn zeven scholieren. Ook melden lokale autoriteiten minstens twintig gewonden.

Een man zou de school zijn binnengelopen en een beveiliger hebben doodgeschoten. Vervolgens zou hij het vuur hebben geopend op willekeurige omstanders. De schutter zou zich daarna van het leven beroofd hebben, wat het totale aantal doden op veertien brengt.

De lokale politie meldde eerder dat zeker vijf kinderen, twee leraren en twee beveiligers zijn omgekomen. De school telt zo’n duizend leerlingen en tachtig leraren. Het schoolgebouw is geëvacueerd.

De schutter zou twee geweren bij zich hebben gehad. Het motief van de dader is niet bekend. Hij zou een T-shirt met nazisymbolen en een bivakmuts hebben gedragen.

Op heftige videobeelden, getoond door Russische media, is de paniek in het schoolgebouw te zien en te horen. Ook ligt er bloed op de grond en kruipen alle scholieren onder de schooltafels.

-nu.nl-