Suriname en Qatar bespreken Energiesamenwerking

12 October 2022

In: Nieuws
Comments: 0

Op woensdag 12 oktober 2022 heeft de staatsminister van Qatar voor Energie, Saad Bin Sherida S.J. Al Kaabi samen met de vicepresident Commerciële & Bedrijfsontwikkeling van QatarEnergy, Mohamed Salem Al-Marr een ontmoeting gehad met president Chandrikapersad Santokhi op het Kabinet van de President, ook was minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen en Staatsolie-functionarissen Rekha Bissumbar en Angele Karg aanwezig.

QatarEnergy is een staatsoliebedrijf van het Arabische Emiraat, dat exploiteert in alle olie – en gasactiviteiten in Qatar, inclusief exploratie, productie, raffinage, transport en opslag.
President Chandrikapersad Santokhi heeft aangegeven dat Suriname erg trots was om te horen dat QatarEnergy interesse had in de Surinaamse olie- en gassector.
Als CARICOM-voorzitter heeft het president Santokhi aan de staatsminister gevraagd ook te investeren in de voedselindustie, om de voedseltekorten wereldwijd tegen te gaan, waarop de Caribische regio flink kan inspelen.

De Qatarese maatschappij deed een bod in 2021 in het ondiepe offshore en werd geselecteerd als de winnende bieder van Blok 6 en 8. De samenwerking tussen beide landen kan verder worden verstevigd door die te intensiveren, binnen zowel de publieke als de private sector, om de economische groei te versnellen en investeringen te bevorderen, zoals het luchtverkeer», aldus de president.