Hier slaan wereldleiders de handen in elkaar om een klimaatcatastrofe af te wenden. De VN-klimaatconferentie (COP27) kan gecategoriseerd worden als één van de belangrijkste bijeenkomsten van dit decennium.
De wereldleiders zijn op de top van 7 tot 8 november die van 6-18 november zal duren. Een delegatie onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi zal in Egypte participeren aan de klimaattop. De president zal de participerende landen toespreken en hen deelgenoot maken van de Surinaamse visie met betrekking tot klimaatverandering. Suriname is klaar om haar verantwoordelijkheid te nemen. In Egypte zullen deze wereldleiders de meest urgente kwesties over klimaatverandering bespreken. Op deze klimaattop worden afgevaardigden uit bijkans 200 landen verwacht.
COP27 zal voortbouwen op de resultaten van COP26 om actie te ondernemen en de klimaatnoodsituatie aan te pakken. De ontwikkelingslanden zullen op deze klimaatconferentie in Egypte aandacht vragen voor concrete plannen en het inlossen van gemaakte beloften door de geïndustrialiseerde landen tijdens voorgaande bijeenkomsten. Daaronder vallen onder meer toegang tot klimaatfinanciering, verlies en schade voor ontwikkelingslanden en het transformeren van energiesystemen. De presidentiële delegatie keert op 10 november terug naar Suriname.