Bouterse in hoger beroep weer tot 20 jaar cel veroordeeld – OM gelast gevangenneming oud-president

31 January 2023

In: Nieuws
Comments: 0

Het Openbaar Ministerie heeft vandaag, dinsdag 31 januari 2023, in hoger beroep gevangenisstraf geëist tegen oud-president Desi Bouterse omtrent zijn betrokkenheid bij de 8 decembermoorden in 1982. Het OM heeft nu ook de gevangenneming van Bouterse gelast. Waarnemend procureur-generaal Carmen Rasam stelde, dat er genoeg bewijzen zijn aangedragen gedurende het proces.

In 2019 werd Bouterse veroordeeld tot twintig jaar cel voor zijn rol in de Decembermoorden. De verwachting is dat de rechter later dit jaar uitspraak doet.
Bouterse heeft altijd zijn betrokkenheid bij de Decembermoorden ontkend. Hij vindt dat hij politiek verantwoordelijk is, omdat hij in 1982 bevelhebber was van het Nationaal Leger. De rechtszaak vond hij politiek gemotiveerd.

Volgens de oud-legerleider waren de 8 december slachtoffers uit op een staatsgreep en werden ze op de vlucht door militairen doodgeschoten.
Het Hof van Justitie hield er een zittingsdag in de hoop dat zo herinneringen zouden bovenkomen bij de verdachten en getuigen in de zaak. Bouterse zei na afloop van de zitting, dat hij had getracht zich de zaak «weer voor de geest te halen.

De vraag is nu of Bouterse daadwerkelijk wordt opgepakt en opgesloten.