Evaluatie immigratiebeleid regering Santokhi-Brunswijk

25 June 2023

In: Nieuws
Comments: 0

Het immigratiebeleid van de regering wordt geëvalueerd. Suriname zal scherpere maatregelen treffen om te voorkomen dat criminelen de versoepeling van visumvrij reizen misbruiken om hun activiteiten hier voort te zetten.
Dit zegt minister Albert Ramdin naar aanleiding van de bevindingen in het Amerikaans rapport voor mensenhandel 2023. Hierin is aangegeven dat Suriname nog niet volledig voldoet aan de minimumnormen voor uitbanning van mensenhandel.

Ondanks de aanzienlijke inspanningen van Suriname, moet er nog veel gebeuren om dit vraagstuk duurzaam aan te pakken, gaf de minister toe. Hij ontkent niet dat er zorgpunten zijn. Met name het visumvrij-reizen naar Suriname moet onder een vergrootglas geplaatst worden. De versoepeling is bedoeld om het toerisme te bevorderen, en niet om criminelen te accommoderen die hun slag willen slaan in mensenhandel. Vaak worden vrouwen naar Suriname gebracht onder valse voorwendselen; op den duur belanden de meesten in de prostitutie.

De regering Santokhi-Brunswijk neemt de aanbevelingen in het rapport ter harte. Suriname moet volgens minister Ramdin geen doorvoerland worden voor mensensmokkelaars en drugsdealers. Met andere landen binnen de regio, zal er samengewerkt worden om dit te voorkomen.