Suriname op 111e Internationale Arbeidsconferentie

7 June 2023

In: Nieuws
Comments: 0

Suriname participeert van 5 tot 16 juni aan de 111e Internationale Arbeidsconferentie van de Internationale Arbeidsorganisatie te Genùve, Zwitserland. Op deze conferentie worden belangrijke onderwerpen besproken zoals: ‘sociaal rechtvaardige klimaattransitie’; ‘standaarden voor on the job training’; arbeidsbescherming; het nakomen van de statutaire verplichtingen als lid van de ILO en de uitvoering in de praktijk van arbeidsverdragen. Met betrekking tot de statutaire verplichtingen zoals het rapporteren aan het Committee of Experts van de ILO, heeft Suriname een goed trackrecord net als overige landen in de regio zoals Trinidad and Tobago, Jamaica en Montserrat.

Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugd heeft een structuur in overweging die beleid moet maken waarbij zowel met de milieutransitie als met de belangen van werknemers en bedrijven rekening zal worden gehouden. Van belang is ook de verwachte totstandkoming van een internationale standaard over ‘apprenticeship’ wat in Suriname bekend is als ‘on the job training’ en in het ‘Decent Work Country Programme Suriname 2023-2026’ als ‘werk-gebaseerd leren’ wordt aangegeven. Suriname zal op basis van de inzichten opgedaan tijdens de ILC wettelijke en administratieve maatregelen voorstellen om nationaal gestructureerde stages in te voeren.

De ILO heeft recent de ‘aanbeveling No. 204’ aangenomen, die gaat over het transformeren van de informele naar de formele sector. Ook hier zal het ministerie van AWJ na de ILC maatregelen voorstellen om een nationaal beleid voor de transitie naar formalisatie te helpen formuleren en uit te voeren. Ook het belang van flexibele werktijden wordt aangehaald. In Suriname ligt al geruime tijd daarvoor een wet ter behandeling bij De Nationale Assemblee.