Het thema van Suriname’s 1515 Verkeersveiligheidsmaand 2023, zoals aangekondigd door Joanne Adraai, de directeur van het Verkeersveiligheidsinstituut (VVI), is “Beweeg in het verkeer, maar blijf leven”. Adraai benadrukt het belang van verkeersveiligheid en stelt dat het iedereen aangaat en dat iedere verkeersdeelnemer veilig zijn bestemming moet kunnen bereiken. Wel constateert ze dat het aantal ernstig gewonde verkeersslachtoffers toeneemt en de daling van het aantal verkeersdoden stagneert.
De afkondiging van de Verkeersveiligheidsmaand, die plaatsvindt van 15 augustus tot 15 september 2023, valt samen met lopende wetgevingsprocessen. De VVI wil de verkeersveiligheid verbeteren door samen te werken met relevante stakeholders en door in te zetten op verkeersinformatie en educatie. Adjunct-directeur Purcy Landveld benadrukt het belang van het bijhouden en analyseren van data en statistieken voor effectief beleid en structurele aanpak. De website van de Surinaamse politie meldt een ongelukkige toename van verkeersslachtoffers met dodelijke afloop in 2023 in vergelijking met voorgaande jaren, wat de noodzaak benadrukt van voortdurende inspanningen om het aantal verkeersdoden te verminderen.
Door het verwachte vakantieverkeer, de wandelmars en de voorbereidingen voor de kerstdrukte van oktober tot december 2023 zal er een toename zijn van het aantal mensen op straat. Dit kan leiden tot meer verkeersongevallen en doden. In deze periode zal de VVI zich, in samenwerking met de KPS en andere betrokken partijen, richten op het geven van verkeersinformatie en het handhaven van regels.
Daarnaast meldt Joanne Adraai, directeur van het Verkeersveiligheidsinstituut (VVI) dat na bijna twee jaar in overleg te zijn geweest met verschillende verkeersdeelnemers, de Wet Instelling Verkeersautoriteit nu wordt besproken in de Nationale Assemblee (DNA), met een vergadering die gepland was voor dinsdag 15 augustus 2023. Het is voor de samenleving als geheel belangrijk om zich aan de verkeersregels te houden om doden te voorkomen.