Agent die een verdachte wilde aanhouden, werd belet door mederijder

20 October 2023

In: Nieuws
Comments: 0

De Surinaamse politie heeft gereageerd op een video op sociale media waarin een agent een automobilist onder schot houdt en beledigende taal gebruikt. Op de video is het gewelddadige gedrag en taalgebruik van de agent richting de automobilist te zien.

Uit onderzoek is gebleken dat er onlangs is ingebroken in de woning van de agent en dat er waardevolle spullen zijn gestolen. Toen de agent de vermoedelijke inbreker probeerde aan te houden, werd hij tegengehouden door een andere persoon in het voertuig van de verdachte. Extra agenten kwamen ter plaatse en zowel de verdachte als zijn metgezel werden aangehouden.

De politie benadrukt dat het verstoren van de wettelijke taken van de politie een strafbaar feit is. De politie zal bepalen of de acties van de agent rechtmatig waren en zo niet, dan zullen passende disciplinaire maatregelen worden genomen.