Kamerlid Wybren van Haga: “Nederland heeft warme banden met Suriname”
Belang van Nederland (BVNL) wil dat er vaart wordt gemaakt om visumvrij reizen mogelijk maken tussen Suriname en Nederland. Nu heb je daar nog een visum voor nodig. Tweede Kamerlid Wybren van Haga pleit hiervoor.
Van Haga: “We hebben warme banden met Suriname, daarom moet het reizen tussen Suriname en Nederland makkelijker worden gemaakt. Veel Nederlandse Surinamers hebben familie in Suriname, en andersom. De visumplicht die nu nog voor Surinamers geldt doet geen recht aan onze nauwe banden.”
Suriname in de Schengenzone
De Europese Commissie beslist welke landen wel of geen visumplicht hebben voor de Schengenzone. Suriname moet daarom zelf een aanvraag indienen om vrijgesteld te worden van de visumplicht en voldoen aan alle voorwaarden voor visumvrij reizen. BVNL wil dat Nederland Suriname ondersteunt bij het wegwerken van blokkades, zoals het feit dat Surinaamse paspoorten nog niet voldoen aan de biometrische vereisten. Van Haga wijst erop dat Nederlanders vanaf 1 juli 2022 jongstleden geen visum meer hoeven te hebben voor het reizen naar Suriname. Nederlanders moeten voor vertrek naar Suriname alleen een e-toeristenkaart te kopen. “Dat moet andersom ook gaan gelden, zodat beide landen intensiever kunnen gaan samenwerken. Dat is goed voor de handel en het familiecontact. Wij zetten alles op alles om dit mogelijk te maken”, besluit Van Haga.