De volgende regering die na de verkiezingen van 25 mei 2025 zal aantreden, zal nog een grotere schuld moeten overnemen. Bij het aantreden van deze regering en jaren daarna heeft ze steeds aangehaald dat het moeilijk is te functioneren als regering, daar er een grote staatsschuld van de vorige regering is overgenomen. Men sprak in termen van ruim US$ 4 miljard.
Steven Debipersad, voorzitter van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), zegt aan SUN dat de volgende regering met een grotere schuld te maken zal krijgen. De VES-topman geeft ook aan dat deze regering nog niet alle schulden heeft geregistreerd. “Zo zijn er projecten uitgevoerd, waarvan de recu’s nog niet zijn uitgeschreven. Die zijn dan nog niet geregistreerd als schuld.”
Debipersad ziet als enige manier waarop de regering haar grote schulden kan inlopen, de olie-inkomsten. Die moeten dan daadwerkelijk in 2028 binnen vloeien. “Maar ook daar zijn er nu twijfels, of de FID daadwerkelijk dit jaar nog wordt gemaakt.”
Tegen januari 2023 was de totale staatsschuld nog rond de SRD 105 miljard. In november van hetzelfde jaar, bedroeg deze al SRD 125 miljard. Debipersad verwacht dat deze verder zal toenemen.