Suriname verwelkomt een baanbrekend boek over een effectieve behandeling van trauma’s. Onder de vlag van PLT, Psychische en Lichamelijke Traumatherapie, introduceert de auteur, dr. Ronald van der Maesen (91), medici en andere gezondheidswerkers in Suriname met een behandelmethode waarbij de belevingswereld van de patiënt centraal staat.
Het boek introduceert het MELS-model, een vierdimensionaal mensbeeld met de dimensies Mentaal, Emotioneel, Lichamelijk en Spiritueel als fundamenten. Vooral de spirituele dimensie, met de menselijke ziel als kern, maakt PLT uniek. In deze therapie krijgt de patiënt zijn ziel terug en wordt begeleid door de traumatherapeut bij het identificeren van de oorzaken van psychische en lichamelijke trauma’s.
Het ontdekken van de oorzaak, ongeacht wanneer deze is ontstaan, biedt de mogelijkheid om met behulp van MELS-herbeleving de huidige problemen te verminderen of zelfs te laten verdwijnen, wat bij veel chronische aandoeningen al als wonderbaarlijk wordt beschouwd.
Dr. Van der Maesen is een bekend gezicht in Suriname. Dankzij zijn inspanningen werd de opleiding PLT in 1998 naar Suriname gebracht, richtte hij samen met gynaecoloog Robert van Kanten de Stichting Palither op en richtte hij na de eerste opleiding (1998) de VPTS (Vereniging plt Therapeuten Suriname) op. Voor zijn bijdragen werd hij in 2016 benoemd tot Officier in de Ere Orde van de Palm door de Republiek Suriname.
Het boek, waarvan de afbeelding van de omslag hier te zien is, is verkrijgbaar bij Vaco aan de Kersstraat. Het biedt een waardevolle bron van kennis en inzicht voor gezondheidswerkers en iedereen die geïnteresseerd is in effectieve traumatherapie.