“Wroko Foe Mek Monie”: Een Nieuw Begin voor Gedetineerden

5 February 2024

In: Nieuws
Comments: 0

Op donderdag 1 februari 2024 is de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) gestart met het project “Wroko Foe Mek Monie” in de Penitentiaire Inrichting Hazard. Dit project biedt gedetineerden de mogelijkheid om vaktrainingen te volgen, met als doel om na hun vrijlating gemakkelijker werk te vinden.

Het project is het resultaat van een memorandum van overeenstemming dat op 1 november 2023 is getekend door de minister van Justitie en Politie (JusPol), Kenneth Amoksi, en minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ). Dit initiatief benadrukt het belang van resocialisatie en het aanleren van vaardigheden om na detentie een inkomen te kunnen genereren.

De trainingen zullen niet alleen in de strafinrichtingen plaatsvinden, maar ook op verschillende locaties in alle districten. Tijdens de officiële opening van de trainingen benadrukte de minister het belang van dit initiatief voor de gedetineerden.

De directeur van de Penitentiaire Inrichting Hazard, Chanderbhan Shiwlal, sprak vol vertrouwen over het succes van het project en moedigde de gedetineerden aan om deel te nemen. Naomi Esajas-Friperson, Onderdirecteur Arbeidsmarkt en voorzitter van de raad van de SAO, benadrukte het belang van bijscholing voor alle lagen van de samenleving, inclusief gedetineerden.

Het waarnemend korpshoofd van het Korps Penitentiaire Ambtenaren, Joyce-Pane Alfaisie, benadrukte de betrokkenheid van het korps bij het welzijn en de resocialisatie van gedetineerden. Ook de Districtcommissaris (DC) Senrita Gobardhan sprak haar steun uit voor het project en benadrukte het belang van kansen voor gedetineerden om terug te keren in de samenleving.

De trainingen worden verzorgd door gekwalificeerde professionals, waaronder Slamet Kromopawiro voor huisinstallatie, Nathe Hemchand voor GaWaSa en Ho A Sjoe voor koeltechniek. De aanwezigheid van de directeur van de Centrale Penitentiaire Inrichting Pertabsingh Patjai en andere betrokkenen onderstreept het belang van dit project voor de gedetineerden.

Dit project markeert een nieuw begin voor gedetineerden, waarbij zij de kans krijgen om nieuwe vaardigheden te leren en zich voor te bereiden op een succesvolle terugkeer in de samenleving. Met de steun van verschillende instanties en betrokkenen, is “Wroko Foe Mek Monie” een veelbelovend initiatief dat de weg opent naar een positieve toekomst voor gedetineerden in Suriname.