Op 5 maart 2024 ontving het pas verkozen bestuur van Powakka belangrijke documenten van minister Gracia Emanuel van Regionale Ontwikkeling en Sport. Kapitein Sergio Sabajo en de basja’s van het dorp waren aanwezig op het ministerie van ROS om hun beschikkingen in ontvangst te nemen.
Minister Emanuel benadrukte dat de beslissing om de documenten aan het bestuur te overhandigen genomen is ondanks een lopende rechtszaak. Na de uitspraak zal de regering opnieuw samenkomen, in de hoop dat het werk gezamenlijk wordt aangepakt. “Het draait uiteindelijk om de ontwikkeling van de gemeenschap daar,” aldus de minister.
Zowel kapitein Sabajo als Muriel Fernandes, voorzitter van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS), uitten hun dankbaarheid aan de regering. “Het was een lange weg, maar we kunnen eindelijk aan de slag. Het zal niet gemakkelijk zijn, maar we zullen elkaar ondersteunen,” zei Fernandes. Ze benadrukte ook dat politiek en overheid geen rol moeten spelen in het interne bestuurlijke proces van de Inheemsen. Ze vertrouwt er echter op dat de overheid een adviserende rol zal spelen richting de Inheemse gezagsdragers.