Het Suriname Agricultural Technical Cooperation Center (SATCC) is begonnen met de training ‘Suriname Agriculture Cooperation China’ voor enkele medewerkers van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV). Deze training, gestart op 18 maart 2024, maakt deel uit van een grant van China voor training, onderzoek en voorlichting aan boeren in Suriname. De grant heeft ook gezorgd voor de basisinfrastructuur en aanplant van gewassen zoals cassave, zoete aardappelen en eetbare paddenstoelen, met als doel de ontwikkeling van de Surinaamse landbouw.
Minister Parmanand Sewdien van LVV is verheugd over de vooruitgang van het project en benadrukt het belang van kennisdeling en aanpassing aan klimaatverandering. Jason Bakker, onderdirecteur Landbouw bij LVV, meldt dat de trainingen zich aanvankelijk zullen richten op medewerkers uit enkele districten, met uitbreiding naar andere regio’s in de toekomst. Het project heeft al succes geboekt, zoals de ontdekking van aaltjesresistente zoete aardappelen.
Economic and Commercial Counselor Jia Jinyi van de Chinese ambassade prijst de praktische en gerichte aanpak van de trainingen en benadrukt het belang van kennisoverdracht. Minister Sewdien bedankt de Chinese regering voor hun steun en benadrukt hoe China’s expertise in de landbouw zal bijdragen aan modernisering en voedselzekerheid in Suriname.