MODEC en SBM Offshore Strijden om Bouw FPSO Suriname

1 April 2024

In: Nieuws
Comments: 0

In een recent bericht van de oliewebsite Upstream wordt gemeld dat MODEC uit Japan en SBM Offshore uit Nederland strijden om een engineering-, inkoop- en constructiecontract (EPC) te verkrijgen van TotalEnergies voor het eerste drijvende productie-, opslag- en loschip (FPSO) van Suriname.

Na het uitvoeren van front-end engineering- en ontwerpstudies sinds eind vorig jaar, hebben beide bedrijven hun inspanningen opgevoerd om de opdracht veilig te stellen voor de bouw van het FPSO-schip. TotalEnergies en partner APA Corporation streven naar een olie-ontwikkeling ter waarde van 9 miljard dollar voor de ontdekkingen van Sapakara South en Krabdagu, met een geschatte hoeveelheid van 700 miljoen vaten olie.

De FPSO zal naar verwachting gericht zijn op een productie van 200.000 vaten per dag. Total’s CEO, Patrick Pouyanne, heeft aangegeven dat het bedrijf zijn aanpak voor het leasen van FPSO’s wil modelleren naar het werk van Exxon in Guyana, om efficiënt met de kosten om te kunnen gaan.

MODEC is al ingehuurd voor het Uaru-project, terwijl SBM Offshore alle drie de drijvers heeft geleverd die momenteel actief zijn in Guyana en nog twee zal leveren. Beide bedrijven worden uitgedaagd door Exxon om grote FPSO’s te leveren met toonaangevende productiecapaciteiten.

Suriname zet zwaar in op offshore-olie als een manier om de economie te stabiliseren. De regering heeft zelfs een schuldherstructureringsprogramma gekoppeld aan toekomstige olierechten uit het Block 58-project, als onderdeel van een economisch herstelprogramma onder leiding van het Internationaal Monetair Fonds.

Het ontwikkelingsplan voor het Block 58-project wordt naar verwachting dit jaar ingediend, met goedkeuringen en sancties die tegen het einde van het jaar worden verwacht. Total en APA mikken op de eerste olieproductie in 2028.