De Rol van Gas in Suriname’s Duurzame Energiestrategie

14 December 2024

In: Nieuws
Comments: 0

Op 12 december 2024 werd de Oil & Gas workshop in de Ballroom van Hotel Torarica geopend door president Chandrikapersad Santokhi. De workshop, die zo’n 80 deelnemers, waaronder beleidsmakers en experts, samenbracht, richtte zich op de toekomstige rol van olie en gas in Suriname’s energievoorziening.

President Santokhi benadrukte het belang van duurzame ontwikkeling en riep op tot een gefaseerde afbouw van fossiele brandstoffen richting 2050-2060. Hij benadrukte dat Suriname een carbon-negatief land is, wat betekent dat het land wereldwijd bijdraagt aan het beschermen van het milieu door zijn bossen en zuurstof.

Patrick Brunings van Staatsolie deelde een gedetailleerde analyse van Suriname’s gaspotentieel, zowel van gas dat vrijkomt bij oliewinning als van ‘non-associated gas’. Hij gaf aan dat het gas een belangrijke bijdrage kan leveren aan de economie, met mogelijkheden om een gasketen te ontwikkelen, waaronder gas als brandstof voor voertuigen.

De workshop, die ruimte bood voor discussie en samenwerking, markeert een cruciale stap in de transitie van Suriname naar een duurzame en toekomstgerichte energiesector.