Het Kamal Adwan-ziekenhuis in Beit Lahiya in het noorden van Gaza is vrijdag ontruimd door het Israƫlische leger. Dat melden de directeur van het ziekenhuis en het leger op sociale media.
Het ziekenhuis in Beit Lahiya is een van de laatste operationele ziekenhuizen in het noorden van Gaza. Naar schatting verblijven er zo’n 350 mensen in het ziekenhuis, onder wie 170 personeelsleden.
De directeur van het ziekenhuis, Hussam Abu Safiya, meldde vrijdagochtend via onder andere Instagram dat het Israƫlische leger het bevel had gegeven om het ziekenhuis te ontruimen. Een verpleegkundige en een journalist in het ziekenhuis zeiden hetzelfde, meldt CNN.
Eid Sabbah, het hoofd van de verpleegafdeling van het ziekenhuis, vertelde aan BBC News dat de directie vijftien minuten de tijd kreeg om het gebouw te verlaten en patiƫnten en personeel te evacueren. Het Israƫlische leger is aanwezig in het ziekenhuis om de laatste patiƫnten uit het ziekenhuis te verwijderen.
“Het is gevaarlijk omdat er patiĆ«nten in een coma liggen en beademingsapparatuur nodig hebben”, zei Sabbah tegen de Britse omroep. “Als we hen verplaatsen, brengen we ze in gevaar.”
Volgens BBC News is er nog niets bekend over eventuele gewonden die zijn gevallen tijdens de evacuatie. Lokale journalisten en Abu Safiya melden wel dat er brand is gesticht in het ziekenhuis. Het IsraĆ«lische leger bevestigt de evacuatie op X. Volgens het leger wordt het ziekenhuis gebruikt als “terreurcentrum van Hamas”. Eerder deze week liet een IsraĆ«lische functionaris wel weten dat het leger van plan was om patiĆ«nten in het Kamal Adwan-ziekenhuis te verplaatsen naar het nabijgelegen Indonesische Ziekenhuis, dat dinsdag door het leger werd ontruimd.
Donderdagavond aanval in de buurt van ziekenhuis
Donderdagavond zijn zeker vijftig mensen om het leven gekomen in het gebied rondom het Kamal Adwan-ziekenhuis, meldde Reuters. Een gebouw tegenover het ziekenhuis zou zijn geraakt.
Onder de doden zijn volgens Abu Safiya vijf stafleden van het ziekenhuis. Het zou gaan om een kinderarts, een laboratoriumtechnicus, twee ambulancemedewerkers en een onderhoudsmedewerker.
Het IsraĆ«lische leger zegt in een reactie dat het “niet op de hoogte” was van aanvallen in de omgeving van het Kamal Adwan-ziekenhuis en dat het de berichten over omgekomen personeel onderzoekt.
-nu.nl-