Mensen vluchten voor bosbrand aan Kroatische kust

21 June 2025

Comments: 0

In Kroatië zijn toeristen gevlucht voor een hevige bosbrand ten zuiden van Split. Inwoners van twee dorpen zijn geëvacueerd. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

Meerdere plaatsen langs de kust zijn getroffen door de bosbrand, onder meer Pisak en Marusici. Huizen en auto’s zijn uitgebrand in de toeristische regio.

De brandweer noemt de brand “totaal onbeheersbaar”. Droogte, hitte en harde wind maken de situatie volgens de brandweer erger, vooral in de dennenbossen die makkelijk vlam vatten. De meteorologische dienst in Kroatië waarschuwt voor windstoten tot 85 kilometers per uur die ook morgen nog aanhouden.

Een deel van een kustweg is afgesloten, melden Kroatische media. De waterpolitie zegt veel mensen per boot in veiligheid te hebben gebracht.

-nos.nl-