Tientallen vluchten van en naar het Indonesische eiland Bali zijn geannuleerd of vertraagd vanwege vulkaanuitbarstingen op het eiland Flores, honderden kilometers verderop. De luchthaven van Maumere op Flores is vanwege de vulkaanuitbarsting helemaal gesloten.
De vulkaan Lewotobi Laki-Laki barstte gisteren uit en spuwde aswolken de lucht in tot een hoogte van 11 kilometer. Vanochtend was er een nieuwe uitbarsting met een aswolk van circa 1 kilometer hoog.
Vanwege de uitbarsting werden twee nabijgelegen dorpen geëvacueerd. De straten waren er gevuld met dikke lagen as, grind en zand. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
Naar verwachting zal de aswolk in de loop van de dag verdwijnen en kunnen de vluchten naar zowel Bali als Maumere weer opstarten.
De Lewotobi Laki-Laki is sinds 2023 opnieuw actief, nadat hij voor het laatst was uitgebarsten in 2003. In november vorig jaar kwamen bij een uitbarsting zeker tien mensen om het leven.
Ring van Vuur
Afgelopen maart zorgde de vulkaan ook voor verstoring van het vliegverkeer op Bali. De laatste uitbarsting was vorige maand.
Indonesië ligt op de Pacifische Ring van Vuur, een gebied met een hoge seismische activiteit.
-nos.nl-