Nieuwe vicepresident spreekt volk toe in sfeer van eenheid en hoop

17 July 2025

In: Nieuws
Comments: 0

In de volledig bezette Anthony Nesty Sporthal (ANS) is de inauguratie voltrokken van Gregory Rusland als vicepresident van de Republiek Suriname op 16 juli 2025. In een sfeer van nationale trots, saamhorigheid en hoop, woonden duizenden burgers deze historische plechtigheid bij.

ā€˜Een diepe eer en verantwoordelijkheid’

In zijn toespraak sprak de vicepresident zijn dankbaarheid uit over het vertrouwen dat in hem is gesteld. ā€œMet diepe nederigheid en een oprecht gevoel van verantwoordelijkheid sta ik vandaag voor uā€, begon Rusland.

Hij bedankte de Almachtige voor de kracht die hem tot nu toe is gegeven, bracht hulde aan het volk van Suriname en benadrukte de veerkracht van de natie: een volk dat blijft hopen, werken en dromen van een betere toekomst, ondanks de uitdagingen.

Dienstbaarheid aan alle Surinamers

VicepresidentĀ Rusland erkende dat het bekleden van dezeĀ functie Ā geen gemakkelijke opgave is, maar beloofde deze met eer en discipline te vervullen. ā€œHet vicepresidentschap vereist toewijding, visie, integriteit en bovenal dienstbaarheid aan een natie die rijk is aan cultuur en potentie, maar die ook geconfronteerd wordt met reĆ«le sociaal-economische en bestuurlijke uitdagingenā€, aldus de vicepresident.