Het Amerikaanse bedrijf Keurig Dr Pepper neemt JDE Peet’s, het moederbedrijf achter Douwe Egberts, voor 15,7 miljard euro over. Dat heeft JDE Peet’s bevestigd nadat eerder vandaag al geruchten rondgingen.
Keurig Dr Pepper gaat bovendien de koffie- en frisdrankonderdelen van het bedrijf scheiden. Hiermee wordt in feite de fusie teruggedraaid die Keurig en Dr Pepper in 2018 samenbracht. Keurig is het koffiemerk. Dr Pepper maakt behalve de gelijknamige frisdrank ook Schweppes. Eerder vandaag meldde de Amerikaanse krant The Wall Street Journal al dat de overname eraan zat te komen. JDE Peet’s heeft volgens de krant een marktwaarde van 15 miljard dollar (12,8 miljard euro). Keurig Dr Pepper zou 50 miljard dollar (42,7 miljard euro) waard zijn.
JDE Peet’s is ook eigenaar van Senseo, Pickwick en L’OR. In de eerste helft van 2025 zag het concern de omzet met bijna een kwart stijgen naar ruim 5 miljard euro. Dat kwam voornamelijk door de prijsverhogingen. Maar door de hogere kosten steeg de winst niet.
Na de splitsing van de koffie- en frisdrankonderdelen zou het nieuwe koffiebedrijf goed zijn voor een jaaromzet van 16 miljard dollar (13,7 miljard euro). De frisdranken zouden goed zijn voor een jaaromzet van 11 miljard dollar (9,4 miljard euro).
-nu.nl-