UPDATE: Twee verdachten gearresteerd voor juwelenroof in het Louvre

26 October 2025

Comments: 0

Een week na de spectaculaire juwelenroof in het Louvre heeft het Openbaar Ministerie in Parijs bevestigd dat twee verdachten zijn gearresteerd. Volgens het Frans dagblad Le Parisien gaat het om mannen van rond de 30 jaar uit Seine-Saint-Denis, die deel zouden uitmaken van een bende van vier.

Eén verdachte werd op een luchthaven bij Parijs aangehouden toen hij naar Algerije wilde vluchten; de andere in de regio Parijs. Beiden zijn volgens de politie ervaren criminelen en al bekend vanwege eerdere inbraken. Forensisch onderzoek leidde tot hun identificatie.

De roof vond afgelopen zondagochtend plaats. De dieven kwamen het museum binnen met een verhuis-lift, openden vitrines met een slijptol en gingen er binnen enkele minuten vandoor met kroonjuwelen ter waarde van circa 88 miljoen euro. Minister Laurent Nuñez van Binnenlandse Zaken in Frankrijk, prees de recherche voor het snelle speurwerk.

-nos.nl-