Minister Andrew Baasaron (EZOTI) heeft tijdens de UNIDO General Conference in Riyad het belang van de blue economy voor Suriname onderstreept. Tijdens het side event “Accelerating Blue Industry” benadrukte hij dat de blue economy een centrale pijler is voor nationale veerkracht en duurzame groei.
Baasaron wees op kansen in de blue bio-economie en biotechnologie, waarbij Suriname zijn mariene en riviergebonden biodiversiteit wil benutten. Ook modernisering van de visserijsector blijft prioriteit, met strengere verwerkingsnormen, betere koudeketenlogistiek en digitale monitoring voor duurzamer beheer en betere exportmogelijkheden.
Duurzame aquacultuur, gericht op KMO’s, moet voedselzekerheid vergroten en de druk op wilde visbestanden verminderen. Daarnaast zet Suriname in op eco- en riviertoerisme met actieve betrokkenheid van lokale gemeenschappen.
Verder noemde de minister het belang van verduurzaming en digitalisering van havens en logistieke infrastructuur, inclusief klimaatbestendige investeringen zoals kustversterking en mangroveherstel.
Suriname is volgens Baasaron bereid om deze ontwikkelingslijnen verder uit te bouwen met regionale en internationale partners, als onderdeel van de transitie naar een veerkrachtige, koolstofarme economie.