Man schiet op partner met jachtgeweer; verdachte aangehouden

17 November 2025

Comments: 0

De politie van Santo Boma heeft zaterdag 15 november 2025 de 57-jarige R.P. aangehouden, nadat hij met een jachtgeweer op zijn 48-jarige echtgenote had geschoten. De vrouw bleef ongedeerd, maar twee woningen en een voertuig liepen kogelinslagen op.

Volgens het voorlopige onderzoek kampte het echtpaar al lange tijd met hevige ruzies. De dochter verliet vier jaar geleden het ouderlijk huis vanwege huiselijke conflicten, en ook de vrouw verbleef eerder tijdelijk bij haar broer. Sinds haar terugkeer in september laaiden de ruzies opnieuw op.

Op de ochtend van het incident zou de man het jachtgeweer op zijn vrouw hebben gericht, waarna zij naar de buren vluchtte. De verdachte vuurde tweemaal in haar richting, maar miste. Een voertuig van de buren werd wel geraakt.

De man dreigde vervolgens zichzelf iets aan te doen, maar een toegesnelde politieambtenaar wist dit te voorkomen en ontwapende hem. Het geregistreerde jachtgeweer en vijf hagelpatronen zijn in beslag genomen.

Na overleg met het Openbaar Ministerie is R.P. in verzekering gesteld.

-KPS-