President Jennifer Simons en vice-president Gregory Rusland hebben tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) in De Nationale Assemblee benadrukt dat er binnen de regering volledige eenheid van beleid bestaat over de kwestie rond de Chinese multinational Chinalco. President Simons gaf aan dat er geen verschil van mening is tussen haar en de vicepresident. “Ik weet dat het ongelukkig in de media is gekomen. We hebben al samen afgesproken dat Suriname geen bauxiet zal exporteren,” aldus het staatshoofd.
Vicepresident Rusland lichtte toe dat hij als waarnemend president de Chinalco-delegatie uit hoffelijkheid heeft ontvangen, maar dat er geen sprake was van onderhandelingen. “Dat was geen deal. Er is duidelijk aangegeven dat Suriname inzet op verwerking van bauxiet in eigen land, zodat de samenleving maximaal profijt heeft van haar natuurlijke hulpbronnen,” verklaarde Rusland.
De vicepresident benadrukte verder dat overleg met buitenlandse ondernemingen uitsluitend plaatsvindt binnen de kaders van het vastgestelde regeringsbeleid. Hij noemde de recente berichtgeving hierover “een storm in een glas water” en riep op tot zorgvuldige communicatie om misverstanden te voorkomen.
De regering bevestigt nogmaals dat er sprake is van één lijn in het beleid en dat toekomstige gesprekken met Chinalco en andere investeerders zullen plaatsvinden met inachtneming van nationale belangen, milieuvoorwaarden en gemeenschapsrechten.
-gov.sr-