Sumatra voelt zich in de steek gelaten na grootste natuurramp in 8 jaar

4 December 2025

Comments: 0

Na de verwoestende overstromingen en aardverschuivingen op Sumatra groeit de woede over de trage hulpverlening. Er zijn 804 doden en zeker 650 vermisten, terwijl duizenden mensen bijna een week na de ramp nog geen hulp hebben gekregen. Het noorden van Sumatra is zwaar getroffen door uitzonderlijke moessonregens.

De hulpverlening wordt bemoeilijkt door de slechte infrastructuur: veel regio’s zijn, maar via één weg bereikbaar, en die zijn vaak beschadigd. Helikopters worden ingezet, maar er zijn tekorten aan rijst, brandstof, schoon water en medicijnen.

Hulporganisaties dringen aan op het uitroepen van een nationale noodtoestand, maar president Prabowo weigert dat; volgens hem hebben lokale autoriteiten de situatie onder controle. Dat leidt tot frustratie bij bewoners en lokale bestuurders.

Op de achtergrond speelt woede over jarenlange ontbossing, die volgens deskundigen de aardverschuivingen heeft verergerd. Voor nu staat echter het leveren van voedsel, medicijnen en onderdak aan de slachtoffers centraal.

-nos.nl-