Russische luchtaanvallen op Oekraïne gaan door, onduidelijkheid over pauze

31 January 2026

Comments: 0

Ondanks uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een gedeeltelijke gevechtspauze heeft Rusland afgelopen nacht opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op Oekraïne. President Volodymyr Zelensky meldt dat energie-infrastructuur niet is geraakt, maar dat drone-aanvallen op woonwijken doorgaan.

Het Kremlin zorgde voor extra verwarring door te stellen dat president Vladimir Poetin tot 1 februari geen aanvallen op Kyiv zou uitvoeren. In de hoofdstad zijn inderdaad geen aanvallen gemeld, maar over andere steden of doelwitten zijn geen duidelijke afspraken bevestigd. Van een formeel akkoord is volgens Zelensky geen sprake.

Oekraïne zegt bereid te zijn af te zien van lange-afstandsaanvallen op Rusland als Moskou hetzelfde doet. Volgens het Oekraïense leger lanceerde Rusland één ballistische raket en meer dan honderd drones; een raket raakte een loods in Charkiv. Rusland meldt op zijn beurt achttien Oekraïense drones te hebben neergehaald.

-nos.nl-