Een 24-uursstaking bij Lufthansa treft circa 100.000 passagiers. Bijna 800 vluchten zijn geannuleerd, vooral binnen Duitsland maar ook enkele internationale. De maatschappij verwacht dat vluchten morgen weer volgens schema verlopen.
Op luchthaven Frankfurt was het rustiger dan normaal en ontstonden lange rijen bij omboekingsbalies. Binnenlandse reizigers konden hun ticket omruilen voor een treinkaartje.
De staking is uitgeroepen door pilotenbond VC en cabinevakbond UFO. Ook personeel van vrachttak en dochterbedrijf Lufthansa CityLine staakt mee. Het cabinepersoneel eist een nieuwe cao; bij CityLine staan 800 banen op het spel door een voorgenomen opheffing.
De pilotenbond wil betere pensioenafspraken voor circa 5.000 piloten en sluit nieuwe acties niet uit. Lufthansa heeft nog niet inhoudelijk gereageerd.
-nos.nl-