China verbiedt ‘verborgen’ autodeurhandgrepen na dodelijke ongelukken

3 February 2026

Comments: 0

Autodeuren in China moeten vanaf 1 januari altijd mechanisch te openen zijn, van binnen en van buiten, met duidelijk zichtbare handgrepen van een minimaal formaat. Aanleiding zijn meerdere ongelukken waarbij slachtoffers niet uit brandende auto’s konden worden bevrijd doordat omstanders niet wisten hoe de deuren werkten.

De regels gelden voor auto’s die in China worden verkocht, maar hebben waarschijnlijk wereldwijde gevolgen, omdat China de grootste automarkt is, vooral voor elektrische auto’s. Merken als BYD, Lynk&Co en Tesla worden er veel verkocht en Chinese merken winnen ook terrein in Europa.

Ook in de VS loopt een onderzoek naar Tesla-deuren na incidenten waarbij portieren niet opengingen door lege accu’s en zelfs kinderen opgesloten raakten.

Europese regels zijn er nog niet, maar de discussie over veiligheid versus design neemt toe.

-nos.nl-