Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Transport (TCT), heeft op vrijdag 20 februari 2026 overleg gevoerd met president Jennifer Simons over de verdere digitalisering van het openbaar vervoer in Suriname. Tijdens het onderhoud zijn de plannen en de gefaseerde invoering van het project besproken. Volgens de minister is er beleidsmatige afstemming bereikt en zijn duidelijke afspraken gemaakt. Binnen een maand wordt een uitgewerkt plan aan de president gepresenteerd.
De digitalisering verloopt stapsgewijs en kan, afhankelijk van de uitvoering, circa vijf jaar duren. De eerste stap is het opzetten van een centrale digitale database waarin busvergunningen en hun status worden geregistreerd. Daarna volgen de digitalisering van bussen en routes, waardoor rijbewegingen, drukte en subsidies beter gemonitord kunnen worden.
In de eindfase moeten reizigers digitaal kunnen betalen, bijvoorbeeld met een digitale kaart of een bankpas. In de begin-periode blijft de bestaande buskaart gewoon in gebruik, zodat ook oudere passagiers geleidelijk aan kunnen overstappen.
-gov.sr-