Frankrijk roept Amerikaanse ambassadeur op het matje na uitlatingen over dood activist

23 February 2026

Comments: 0

Frankrijk heeft de Amerikaanse ambassadeur in Parijs ontboden na uitspraken van de VS over de dood van de extreemrechtse activist Quentin Deranque, die vorige week overleed na een vechtpartij met vermoedelijk extreemlinkse activisten. De Amerikaanse ambassade en het Bureau voor Contraterrorisme stelden dat “gewelddadig radicaal links extremisme in opmars” is. Minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot noemde die bemoeienis onaanvaardbaar en sprak van politieke instrumentalisering.

Ook in België is een diplomatieke rel ontstaan. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot riep de Amerikaanse ambassadeur in Brussel op het matje na diens kritiek op de vervolging van drie joodse besnijders in Antwerpen, die hij “belachelijk en antisemitisch” noemde. Het Openbaar Ministerie onderzoekt mogelijke illegale besnijdenissen.

De spanningen namen verder toe nadat de ambassadeur een klacht indiende tegen Vooruit-leider Conner Rousseau vanwege een video waarin hij Donald Trump met Adolf Hitler vergelijkt. Rousseau weigert de video te verwijderen en zegt zich niet te laten intimideren.

-nos.nl-